Cartea "Ţara lui Ştefan cel Mare"
![Imagine](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEga_HS-AgWCHBFkoG_8toCTjiuUILU-zCRoiFcXDEGwijVxicHV07SuUgxLK-BMfJqF0dnVKD3mLeET3OQFgQmPtkvh-O4d-_nbXXtfCXjedMvLuNC68CYH5C-ZAnmD39L0202LLxQ0rSc/s320/%C5%A2ara+lui+%C5%9Etefan+cel+Mare+3.1.a..jpg)
Ca metodă de diseminare suplimentară a proiectului "Ţara lui Ştefan ce Mare" am scris o carte. O carte în care veţi găsi reunite activităţi, experienţe, testimoniale, lecţii învăţate, metode nonformale. Ţara lui Ştefan cel Mare a fost un proiect de succes astfel că puteţi citi materialul pentru a vă informa asupra activităţilor proiectului, pentru a descoperi educaţia nonformală, pentru a învăţa şi de ce nu, pentru a realiza un proiect similar. Cartea poate fi descărcată de aici .