Gânduri de final...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi39cMEtIXKjFsIVUn3TgASGqsCexqlTFyWwJsIzipp_lY_dDnefXMwENbH_QRBiQpHmi7x3EwtM4USYmfKImfLedwXXxemETQV-tIXpNC34XPRe76Dt3n0mjeIT2xV0iZqsksbgzMsDJ0/s400-rw/deschidere+PARC+ASIRYS+19+sept+%282%29.jpg)
Şi da, totul a fost posibil prin TINERI, prin tinerii care au demonstrat că sunt SUPER TINERI, care au pus mâna pe lopeţi, pe vopsea, care au muncit 3 săptămâni, în soare, fără bani, doar animaţi de un scop nobil: un loc de joacă pentru copiii din Târgu Frumos.
Pe lângă acţiunea "parc" am fost pe Dealul Buznei unde am cules deşeurile, vreo 30 de saci. Nu s-a simţit oboseala şi toropeala soarelui pentru că eram 44 şi eram acolo cu scopul de a proteja natura. Am luptat împotriva alcoolului şi am implicat tinerii de vîrsta a III-a, spun tinerii pentru că nu contează vârsta ci spiritul! Ne-am făcut prieteni printre tinerii de la Centrul de Plasament "Sf. Spiridon", 3 dintre ei au venit ulterior şi ne-au ajutat la parc... şi... în curând va urma un nou proiect care îi şi ne va implica.
Iar dansurile.... o prietenă din Iaşi prezentă la evenimentul "Povestea Coregrafică a SUCCESULUI" îmi spunea că nu se aştepta la o asemenea prestaţie, că nu se aştepta ca într-un timp atât de scurt să se poată dezvolta nişte dansuri atât de expresive. Am dansat în Durău, la Zilele Oraşului, în fiecare zi, timp de o săptămână pe Esplanadă, la Casa de Cultură şi în Parcul ASIRYS. Am avut peste 500 de spectatori care ne-au auzit şi văzut mesajul. Dar cel mai important e că am câştigat prieteni şi experienţe de neuitat.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhjM4uFf2MCNUrG73g_y_IDOsH3mYmBxcKIXpKhSeQErUvMzoOm7bb-zM1JDsuu0LYnvjkeUjp0VIq3csvlwdAHjb7Pyq-CX07SVFksxm_FtL7EYW5B5PELsw-IhyphenhyphenQVB_Ic-iBkbnzrVH8/s400-rw/ASOCIATIA+SUPER+TINERI+-+PROIECT+DANSEZ+CU+IMPLICARE.jpg)
Mulţumim Programului Tineret în Acţiune şi Comisiei Europene pentru sprijinul acordat în implementarea proiectului "Dansez cu IMPLICARE". Mulţumim tuturor sponsorilor şi partenerilor noştri. Mulţumim tuturor cetăţenilor care ne-au sprijinit. Şi nu în ultimul rând vă mulţumesc vouă, SUPER VOLUNTARILOR pentru că v-aţi implicat activ în proiect!
Vor urma noi proiecte... am depus 3, urmează încă 3, voi pleca pentru 2 luni într-un stagiu de practică în CAP Cooperation Bordeaux de unde mă voi întoarce cu noi idei, cu noi parteneri de proiecte, cu noi orizonturi pentru a schimba în bine şi a consolida comunitatea cu TINERI SUPER! Aşadar, din cei 4120 de tineri, aproape 30% din populaţia oraşului Târgu Frumos, sper ca măcar 300 să deveniţi voluntari ASIRYS. Cum? Implicându-vă în proiectele ce vor urma.
Să ne revedem cu bine,
Mihaela Diana Podariu
Coordonator proiect "Dansez cu IMPLICARE"
Comentarii
Sper sa vina alte proiecte din urma cat mai repede:D...abia astept:*
Hai ca ne-a iesit:))
Sincer mi-as fi dorit sa particip la celelalte proiecte,dar din pacate,mereu aveam ceva important programat.Sper sa nu se opreasca aici invitatiile in proiecte,si sper sa pot sa ma implic si eu.
Mi-e dor de tine miha,mi-e dor de voi toti. :*:*