Testimonial: înaintea destinului!
![Imagine](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGfwYtfTDVlYc7aA-GGFwnXngnFgtc_nf_lKAyBN493nqaJNZJqRMcJVKXc2XWzhOpEgFW_3_sajBMTJ4caF64RvEFMGzA6lbkrBsEuDN4NuamFml7EgFNvSiML_j-QXHY_6uMTe-7cY4/s320/moldova+team.jpg)
În perioada 9-16 aprilie 2013, SUPER TINERI a fost unul din cei 9 parteneri ai proiectului "Go Internationally with Rural Youth", un PBA, adică o activitate de constituire de parteneriate, cu focus pe includerea tinerilor din mediul rural. Nu este primul nostru PBA, în septembrie 2012, organizaţia noastră a mai participat la un eveniment asemănător, tot în Moldova, tot coordonat de Viorica Topor Soroceanu, în urma căruia a rezultat YOUTH FotoVideoTek, un training pe fotografie şi film pe care o să-l organizăm în România, în iunie 2013. În rândurile de mai jos puteţi citi testimonialul lui Dragoş Andrei Preutescu, unul dintre super-voluntarii noştri, articol intitulat: " Înaintea destinului – tinerii din mediul rural trebuie susținuți"! Chișinău, 09.04.2013, ora 08:50 Împreună cu Dana Borontiș coborâm din trenul București – Chișinău. Vremea era puțin întunecată, taximetriștii ne încurajau să le folosim serviciile. Căutăm numărul autobuzului care să ne ducă la