9 ani de ASIRYS

În acest an sărbătorim 9 ani de activitate. Pe 26 februarie 2009, asociaţia noastră a obţinut certificatul de înregistrare fiscală, însă activităţile de voluntariat s-au desfăşurat încă din luna mai 2008, dar în cadru informal. 

Ca în fiecare an, am organizat un eveniment de celebrare a experienţelor educaţionale acumulate. În acest an, evenimentul a fost organizat de Ioana Ursache, preşedinte interimar, şi a inclus: prezentări ale organizaţiei realizate de voluntari, exerciţii non-formale, prezentarea proiectelor 2018-2019, o gală de premiere a voluntarilor, dans şi tort. Fotografiile de la eveniment pot fi vizualizate aici: foto.aniversare2018

Şi cum în fiecare an ne-am propus proiecte şi provocări noi, pentru perioada următoare ne dorim: 

- să găzduim voluntari internaţionali, 
- să desfăşurăm activităţi sportive, 
- să trimitem tineri în mai multe proiecte în Europa, 
- să elaborăm instrumente de educaţie non-formală, 
- să implicăm mai multe comunităţi şi mai mulţi voluntari, 
- să dezvoltăm un campus al voluntarilor, 
- să susţinem ideile tinerilor, dar nu numai. 

Însă pentru a implementa toate aceste proiecte, avem nevoie de voi!

Dacă vrei să fii în echipa noastră şi să ne ajuţi în implementarea proiectelor noastre, înscrie-te aici: formular.asirys.

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Cum se formulează un obiectiv SMART?

Tîrgu Frumos - cele mai importante obiective turistice

Turism în Paşcani