Youth FotoVideoTek la Liceul Tehnologic Trinitas
![Imagine](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgKSnztZ-WtHfsdnzuvFNiNXd4aBfZjLBFJtc8C2Vpl9kaQWmsG9aNDS38-NTJPoNaG4FjfjEu3Rp1WT-OQ3OF5nVaO4i6YzSiV9G-pLmjNmZpXug6wcrhEz_VJRjuegPWdfeJ7de2wHy8/s640/targu_frumos_trinitas_asirys+(110).jpg)
Proiectul Youth FotoVideoTek a fost un training internaţional ce şi-a propus: - Să dezvolte abilităţile de lucru în echipă, prin metode, acţiuni şi instrumente nonformale în rândul a 18 tineri din 6 ţări; - Să elimine prejudecăţile referitoare la religie, etnie sau mediul social între participanţi; - Să dezvolte spiritul de echipă, abilităţile antreprenoriale, creativitatea şi cultura generală despre Europa în rândul a 18 tineri din diferite ţări ale Europei prin valorificarea pasiunii pentru fotografie şi film; - Să promoveze diversitatea culturală prin activităţi interculturale; - Să îmbunătăţească abilităţile de comunicare într-o limbă străină în rândul a cel puţin 18 tineri din ţări diferite. Proiectul a implicat 6 organizații de tineret din Polonia, Estonia, Armenia, Georgia, Moldova și România, iar la nivel local a avut ca partener: Liceul Tehnologic Special Trinitas din Tîrgu Frumos. În cadrul şcolii speciale Trinitas, participanţii au organizat un eveniment, mai ex