Departamente - săptămâna 5
![Imagine](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhsWhUl8mKzX-_Pw9zWpi67lP61lSBoORiwuBx-4QrlupMI2Vs_t0VZP7LrM7RzZE125nv_u5G82z9IgswSQxVEehSW8YemjS_EOkXpAXL9N4br9YU4OJNnsYfZhmf99OQQ6YjN4iMxvdQ/s1600/super_tineri_asirys_departamente.jpg)
Iată că am intrat în a cincea săptămână de când voluntarii activează în 7 departamente. Aşa cum am prevăzut, activitatea în cadrul acestora a fost o provocare. Sunt mulţi cei care au renunţat, dar în acelaşi timp au venit voluntari noi şi credem noi, se conturează o echipă minunată, despre care vom putea spune, în curând, că este bine pregătită. În săptămâna 5, echipele şi membrii care au rămas, sunt: Departamentul Arte (Marketing, Agricultură, Design şi Arhitectură, Jurnalism): Mihai Gaciu, Cristina Florici, Beatrice Popa, Bogdan Băcică, Denisa Văscăreanu, Diana Dumitrescu - organizarea unui eveniment artistic sau cultural: 10 puncte - organizarea unui atelier de formare într-un domeniu artistic sau cultural: 12 puncte - inovaţii: 5 puncte Departamentul Planificare (Media, Jurnalism, Marketing, Design & Arhitectură): Bianca Altam, Vasilică Doroşcan, Mihaela Necula, Ştefan Mămăligă, Simona Ungureanu, Anca Creţu, Alexandra Tincu - scrierea unui proiect de fi